•
10:00 - 10:15 Megnyitó
•
10:15 - 11:45 Biológiai atomi erőmikroszkópos szekció
•
12:00 - 13:00 Ebéd
•
13:00 - 14:15 Pásztázó alagútmikroszkópos szekció
•
14:15 - 14:45 Kávészünet
•
14:45 - 16:00 Atomi erőmikroszkópos szekció
Részletes program
09:30 – 10:00 Regisztráció (kávé, tea, beszélgetés)
10:00 – 10:15 Megnyitó
Biológiai atomi erőmikroszkópos szekció Vezeti: Váró György
10:15 – 10:30 Pénzes Csanád Botond, Kiss Éva: Biológiai jelentőségű felületi rétegek
morfológiájának tanulmányozása, ELTE Fizikai Kémiai Tanszék
10:30 – 10:45 Keresztes Zsófia: Fehérje és sejtmintázatok vizsgálata atomi erő-
mikroszkópiával, MTA Kémiai Kutatóközpont, Nanokémiai és Katalízis Intézet
10:45 – 11:00 Ricardo H. J. Pires, Miklós Kellermayer: Protein Conformational Disorders
and AFM: Imaging and Force Spectroscopy, SOTE Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet
11:00 – 11:15 Nagy Krisztina, Szegletes Zsolt, Váró György: Kazein rétegek felépülésének
megfigyelése plielektrolit film felületén, MTA Szegedi Biológiai Központ, Biofizikai
Intézet
11:15 – 11:30 Bozó Tamás, Kellermayer Miklós: Felületadszorbeált liposzómák atomi
erőmikroszkópos vizsgálata, SOTE Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet
11:30 – 11:45 Végh A. Gergely, Szegletes Zsolt, Váró György: Élő endotél sejtek
biomechanikai vizsgálata atomi erőmikroszkóppal, MTA Szegedi Biológiai Központ,
Biofizikai Intézet
12:00 – 13:00 Ebéd (a kiállító cégek által szponzorálva)
Pásztázó alagútmikroszkópos szekció Vezeti: Kokavecz János
13:00 – 13:15 Csarnovics István, Szabó István: Morfológiai átalakulások atomi
erőmikroszkópos vizsgálata optikai adatrögzítő anyagokban, Debreceni Egyetem, Fizikai
Intézet
13:15 – 13:30 Márk I. Géza: A pásztázó alagútmikroszkóp tűjének hatása a grafén
elektronállapotaira, MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézet
13:30 – 13:45 Berkó András, Balázs Nándor, Majzik Zsolt: A pásztázó alagútmikroszkóp
alkalmazása oxid felületeken hordozott összetett nanorészecskék vizsgálatára, MTA
Kémiai Kutatóközpont, Nanokémiai és Katalízis Intézet, Szegedi Tudományegyetem,
Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék
13:45 – 14:00 Dobrik Gergely: Grafén atomi pontosságú megmunkálása SPM és termikus
módszerekkel, MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézet
14:00 – 14:15 Majzik Zsolt, Vladimir Chab, Pavel Jelinek: STM-AFM képek egyidejű
felvételére alkalmas Q-PLUS technika és néhány alkalmazása, Cseh Tudományos
Akadémia, Fizikai Intézet
14:15 – 14:45 Kávészünet
Általános atomi erőmikroszkópos szekció Vezeti: Berkó András
14:45 – 15:00 Turzó Kinga: Az atomi erőmikroszkópia alkalmazásai a
fogorvostudományban, Szegedi Tudományegyetem, Fogorvostudományi Kar,
Fogpótlástani és Orális Biológiai Tanszék
15:00 – 15:15 Hegman Norbert, Váczi Tamás: Pásztázó szondamikroszkópos lokális
anyagtulajdonság mérési lehetőségek a Bay Zoltán Alapítvány Nanometrológia
Laborjában, Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány, Nanometrológiai Csoport
15:15 – 15:30 Kokavecz János, Benedek Ferenc: Digitális lock-in erősítő fejlesztése
nagysebességű biológiai atomi erőmikroszkópos alkalmazásokhoz, Szegedi
Tudományegyetem, Műszaki és Anyagtudományi Intézet
15:30 – 15:45 Szalai Anikó, Sipos Áron, Csete Mária: Biológiai anyagok atomi
erőmikroszkópos vizsgálata periodikus mintázatú felületeken, Szegedi Tudományegyetem,
Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék
15:45 – 16:00 Artur Kulinczak: Advanced Instrumentation for Nanotechnology, Agilent
Technologies
16:00 – 16:10 A találkozó zárása
VII_SPM_talalkozo_vegleges.pdf
•
Comments